Zdrowe i zadbane zęby

Jak ważna jest higiena jamy ustnej, wie chyba każdy. Przedszkolaki biorą udział w akcjach na czyste ząbki, odwiedza ich dentysta i pokazuje jak prawidłowo je myć i o nie dbać. Niby wszystko jest jak należy, tylko strach u dorosłych pozostał. Skoro mały Jaś się jednak uczy, to czemu dorosły Jan nie korzysta z dobroci jakie posiada stomatologia? Niby każdy wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a jednak trudno tę teorię przekuć w praktykę.

Gabinet dentystyczny powinno się odwiedzać raz na pół roku. Robi się to w celach profilaktycznych. Właśnie wtedy dentysta może wychwycić najmniejsze zmiany i szybko, bezboleśnie im załagodzić. Niestety ludzie bardzo często wybierają się do lekarza dopiero wtedy, kiedy coś zaczyna boleć. Ząb ćmi, pulsuje, więc na początku biorą tabletki przeciwbólowe. Dopiero kiedy ból jest nie do zniesienia, a żadne tabletki już nie pomagają, wtedy jest decyzja o wizycie u stomatologa. Czasem jest już za późno. Trzeba wdrożyć leczenie kanałowe, aby jeszcze ząb uratować. A wystarczyło, aby przyjść wcześniej na rutynową kontrolę. Jeżeli jednak w Twoim przypadku leczenie kanałowe okazało się niezbędne polecam przeczytać o nim więcej na stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/.

Bardzo dobrze, że oswajamy dzieci z zawodem dentysty i pokazujemy, jak ważna jest higiena jamy ustnej. Warto, abyśmy też pokazali to na własnym przykładzie. Chodzenie na przeglądy może pomóc uchronić nas od niepotrzebnego bólu, a nasze zęby będą mogły posłużyć nam wiele, wiele lat. Tak naprawdę wizyta u stomatologa to nic strasznego. Dysponują oni różnymi środkami uśmierzającymi ból i nowoczesnymi sprzętami. A jeżeli szukamy kogoś sprawdzonego, warto poszukać opinii i iść w polecane miejsce.