Rożek – element wyprawki dla niemowlaka

Kiedy ma urodzić się dziecko, rodzice kompletują dla niego wyprawkę: wystrój pokoju, łóżeczko, pościel, wszystko, co związane z karmieniem, przytulanki i ubranka. Niektórzy kupują też rożki dla niemowląt. nie mają oni wątpliwości, że to dobra decyzja. Chodzi bowiem o zapewnienie maleństwu poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy leży w łóżeczku, czy jest u kogoś na rękach. Małe dziecko czuje się w takim rożku wygodnie i komfortowo – podobnie jak w brzuchu mamy. To bardzo istotne, pomaga bowiem dziecku w zachowaniu spokoju. Maluch jest wtedy zadowolony.
Wybierając odpowiedni rożek dla niemowląt, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na materiał przyjazny niemowlakowi – powinien on być antyalergiczny, miły w dotyku i umożliwiający ciału oddychanie. Rozmiar rożka musi odpowiadać wielkości dziecka. Warto wziąć pod uwagę, żeby rożek zapinał się na rzep – umożliwia to szybkie i sprawne zapinanie i odpinanie rożka.
Są osoby, które doszukują się wad takiego rozwiązania – np.. że niemowlak szybko rośnie i rożek wkrótce po zakupie może zrobić się po prostu za mały. Jednak argument ten dotyczy przecież i wszystkich zakupionych dopiero co ubranek. Rożek warto zakupić przede wszystkim dla komfortu dziecka, które jest przecież najważniejsze.
Dzisiaj na rynku jest mnóstwo wzorów rożków dla niemowląt, jest więc w czym wybierać. Rodzice na pewno wybiorą wzór zgodny ze swoim poczuciem estetyki, a jednocześnie będący właściwym produktem dla ich pociechy.
Co więcej – jest możliwe, aby zakupić rożek dla niemowląt szyty na zamówienie. Dzięki temu, ma się większy wpływ na jego właściwości i model.
Niemowlak nie może się w rożku przegrzać – to także istotna sprawa przy wyborze materiału, z którego uszyty będzie rożek.

Zobacz więcej: Rożki dla niemowląt | Senna-sowka.pl