Jak rozmnażać róże w ogrodzie?

Robienie sadzonek róż może prowadzić do nowego zbioru pięknych, udanych róż. Podobnie jak wiele innych roślin, ważne jest, aby wybrać słoneczne, ale często zacienione miejsce w ogrodzie dla sadzonek róż, które lubią wilgotną glebę. Cięcie silnych, zdrowych łodyg tuż nad zestawem liści stwarza świetne warunki do wzrostu, a zanurzenie ciętego hormonu ukorzeniającego pomoże szybciej ukorzenić korzenie. Utrzymując dobrze nawodnione sadzonki róży, będziesz mieć mocne korzenie w krótkim czasie.

Wytnij łodygę nad pierwszym zestawem liści pod kątem 45 stopni. Po wybraniu zdrowych pędów róży będziesz chciał je przyciąć, aby miały 15–20 cm długości. Użyj nożyc do cięcia lub ostrego noża, aby ciąć tuż nad pierwszym zestawem liści i rób to pod wspomnianym kątem. Następnie umieść sadzonki róży bezpośrednio w wodzie. Bardzo ważne jest, aby sadzonki róży pozostały nawodnione, aby nie wyschły przed ich posadzeniem. Natychmiast po pobraniu sadzonek róż umieść je w filiżance wody o temperaturze pokojowej, aż będziesz gotowy do ich przeniesienia. Idealnie, będziesz gotowy, aby umieścić je w glebie zaraz po ścięciu łodyg. Teraz wystarczy poczekać aż wyrosną w Twoim ogrodzie nowe krzewy róż.

Jako miłośnik róż, z całym przekonaniem ucieszą Cię również róże cięte w środku domu. Tym bardziej róże z własnej uprawy ogrodowej. Wystarczy, że zetniesz odpowiednio dojrzałe łodygi z pięknym lekko rozwiniętym już kwiatem i usuniesz większość liści od dołu łodygi, tych u góry nie ruszaj. Liście na łodydze najlepiej usunąć za pomocą nożyc do przycinania lub ostrych nożyczek. Tak przygotowane róże cięte wstaw do wazonu. Prawda, że pięknie się prezentują?

Chcąc nabyć nowe odmiany róż do swojej hodowli, udaj się w miejsce do tego stworzone, którym jest szkółka róż. To zdecydowanie odpowiednie miejsce, aby zrobić zakupy i stanąć się posiadaczem najlepszych odmian krzewów róż, które wyglądają naprawdę niesamowicie i będą cieszyć Twój wzrok przez długi czas. Dla mnie idealnym miejscem do zakupu nowych sadzonek jest Szkółka Róż Hyzowie.com.