Ile kosztuje marketing internetowy?

Wszystkie akcje reklamowe czy promocyjne prowadzone w sieci pozwalają na osiągnięcie dużo lepszych efektów przy ograniczeniu własnych środków. Dzięki temu skuteczny marketing internetowy umożliwia tak naprawdę każdemu, kto dysponuje nawet dosyć ograniczonym budżetem zaplanowanie oraz wdrożenie całkiem sensownej strategii promocji swoich produktów.

Nie da się w praktyce porównać budżetów reklamowych przeznaczonych na reklamę w internecie czy w sieciach społecznościowych z pieniędzmi jakie trzeba było wydać na podobne akcje realizowane w tradycyjnych mediach takich jak radio czy telewizja. Jeszcze kilka lat temu agencja reklamowa pośredniczyła tak naprawdę głównie w sprzedaży reklam do telewizji lub radia. Dzisiaj akcje reklamowe prowadzone są w wielu różnych kanałach marketingowych. Sieci społecznościowe stały się niezwykle istotnym pod tym względem medium i poważna agencja nie może ignorować faktu jej istnienia. W dzisiejszych czasach dotarcie do określonego odbiorcy za pośrednictwem internetu jest po prostu dużo bardziej efektywne i dużo bardziej uzasadnione ekonomicznie. Koszt dotarcia do określonej i odpowiednio sprecyzowanej i zawężonej grupy docelowej jest znacznie niższy w przypadku internetu niż miało to miejsce w radiu czy telewizji.

Jednocześnie zwiększyła się znacznie również i możliwość pomiaru efektywności działań marketingowych dzięki różnego rodzaju narzędziom analitycznym dostępnym poprzez internet. Agencja reklamowa działająca w tradycyjnych mediach nie miała tak wielu narzędzi pozwalających na monitorowanie skuteczności swoich akcji i swoich pomysłów.