Czekoladki firmowe jak słodko reklama

Obecny rynek przedsiębiorstw to nie tylko praca i obowiązki zawodowe. Coraz więcej uwagi firmy zaczynają także zwracać na organizowanie odpowiedniej otoczki życia firmowego w taki sposób, aby ta kreowała pozytywny wizerunek danej organizacji.

Oto zatem bankiety firmowe przestały być domeną zarezerwowaną wyłącznie dla pracowników najwyższego szczebla. Na nich natomiast dla wszystkich, którzy się odchudzają czekają wszelakie pokusy. Alkohol, niezdrowe przekąski czy też słodycze reklamowe, które zamówiła nasza firma kuszą nas na każdym kroku. Jednak pomimo sprzyjających jak by się mogło wydawać okoliczności, koniecznie należy zachować zdrowy rozsądek, tak aby później nie żałować. Otóż jeżeli jesteś w trakcie odchudzania i cały tydzień ciężko trenujesz pilnując przy tym odpowiedniej diety to jeden bankiet może zniweczyć Twoje wszystkie wysiłki. Dzieje się tak w skutek kaloryczności podawanych tam przekąsek.

Niestety, ale nie dostarczą one zbyt wielu cennych składników odżywczych naszemu organizmowi. W efekcie ten nie wiedząc co z nimi zrobić zmagazynuje je w postaci tkanki tłuszczowej. Z resztą za zobrazowanie tego zjawiska niech posłuży prosta matematyka. Jeżeli przez 5 dni w tygodniu jesteśmy na deficycie kalorycznym – powiedzmy ok. 300 kcal a w sobotę, gdy odbywa się firmowa impreza zjemy o 2000 kcal za dużo wówczas po prostu przytyjemy! I na nic nie zdadzą się tutaj nasze wymówki „że przecież ćwiczę, więc mogę sobie dzisiaj odpuścić”. To tak nie działa więc pamiętajmy, że tak na prawdę to każdy spożywany posiłek ma znaczenie. Piękne firmowe czekoladki z nadrukiem są równie tuczące jak te ze sklepu.