Co takiego paspartu?

Paspartu oraz ramy do obrazów to artykuły, które znajdują sporo nabywców. Z jednej strony tego rodzaju rzeczy kupują osoby, które zawodowo zajmują się malarstwem, ale też każdy z nas od czasu do czasu idzie do sklepu, żeby dopasować odpowiednie ramy do obrazów, które chcemy umieścić na ścianach swoich domów czy mieszkań.

Nawiasem mówiąc, nie ma najmniejszych kłopotów z zakupem takich rzeczy, bo stosowne sklepy dosłownie pękają w szwach od nadmiaru towaru. Mało tego, można też iść bezpośrednio do producenta akcesoriów potrzebnych do oprawy obrazów i często od ręki załatwimy sprawę. Fachowiec jeszcze doradzi nam, jakie ramy do danego obrazu będą najlepsze i jakiego typu paspartu sprawdzi się najlepiej.

Skoro już wspomniany został ten artykuł, warto wyjaśnić, co to takiego, bo może nie wszyscy wiedzą. Otóż, to nic innego jak tylko taka kartonowa ramka z wycięciem, o powierzchni trochę mniejszej od powierzchni karty z ilustracją, którą umieszcza się w ramie obrazu. To swoistego rodzaju tło, które powinno być na tyle szerokie, aby obraz dobrze w nim wyglądał. Współcześnie nie ma najmniejszego problemu z produkcją paspartu, a wykonuje się je dzięki technice kaszerowania. Na czym to polega? To po prostu oklejanie cienkim papierem owej kartonowej ramki. Nawiasem mówiąc, te mogą przybierać różne kształty: prostokątne, kwadratowe, ale i owalne. Każdy kupujący znajdzie to, czego szuka.

A propos paspartu, to pojęcia oznacza także stały bilet wolnego wstępu do muzeum, teatru czy też kina oraz klucz uniwersalny, którym otwiera się wiele zamków, np. takich, jakie mamy w hotelach. Ale to już tak na marginesie.

Zobacz też: Ramy do obrazów | Nielsenpolska.pl